Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2018 r.

Jenin, 28.01.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Koncert „Muzycy gorzowskiej katedrze” w wykonaniu muzyków z Polski i Korei Południowej odbędzie się jutro o godz. 19.15 w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie. W programie m.in. utwory Mozarta, Haydna, Schuberta. W przerwie będzie przeprowadzona zbiórka na odbudowę kościoła katedralnego w Gorzowie.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie według następującego porządku:
 • klasy czwarte i piąte – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
 • klasy szóste i siódme – w środę od godz. 17 30 do 18;
 • klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne – w czwartek od godz. 17.30 do 18.

W pierwszy piątek miesiąca nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi świętej w kościele w Jeninie.

 1. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po Mszy św. o godz. 18.
 2. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
 3. W piątek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego nazywane w polskiej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w piątek będą odprawiane w naszej parafii według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 16, w kościele w Lubczynie – o godz. 17 oraz w kościele w Jeninie – o godz. 18. Na początku Mszy świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia świec i gromnic, także dzieciom pierwszokomunijnym. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również Dniem Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych. W piątkowe święto nie obowiązuje wiernych wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa wznawia w piątek po przerwie kolędowej cotygodniowe adoracje Najśw. Sakramentu, które będą rozpoczynały się w każdy piątek po wieczornej Mszy św. lub po nabożeństwie i kończyły o godz. 19.30.
 5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11 w domu parafialnym.
 6. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie rozbierać dekorację w kościele w sobotę o godz. 15.
 7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę w domu parafialnym po wieczornej Mszy św. o godz. 18. Kandydaci przynoszą ze sobą indeksy.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 9. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się dzisiaj w domu parafialnym w Jeninie po Mszy św. o godz. 12.30.
 10. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpastersko-Ekonomicznej i Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w domu parafialnym w Jeninie dzisiaj o godz. 16.
Skip to content