Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2017 r.

Jenin, 31.12.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jutro, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św. W dniu jutrzejszym zamiast Mszy św. o godz. 8 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 18 w kościele w Jeninie. Rozpocznijmy nowy rok naszego życia w przyjaźni z Bogiem i z Bożym błogosławieństwem.
 2. Porządek odwiedzin kolędowych w tym tygodniu:
 • wtorek (2 stycznia) – ulica Gorzowska od nr 1 do nr 38;
 • środa (3 stycznia) – ulica Gorzowska od nr 41 do nr 55 oraz ulice: Okrężna, Parkowa i Cicha;
 • czwartek (4 stycznia) – ulica Gorzowska od nr 57 do nr 100 i ulica Miła;
 • piątek (5 stycznia) – ulica Gorzowska od nr 101 do nr 125.

Początek kolędy – o godz. 16.

 1. Podczas trwania odwiedzin duszpasterskich nieczynne będzie biuro parafialne i nie będzie Mszy świętych od poniedziałku do piątku.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
 3. W sobotę, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w święto Trzech Króli będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas Mszy świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia wody, kadzidła i kredy. Kadzidło i kredę do poświęcenia można nabyć w pakietach przy wejściu do kościoła, składając ofiarę na potrzeby naszej parafii. Natomiast wodę święconą zabieramy do domów w przyniesionym Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 4. Przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez młodzież i dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy „Radosna” w domu parafialnym, zostanie wystawione w sobotę, w święto Trzech Króli, dwa razy – po Mszy św. o godz. 8 i po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.
 5. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich działających w naszej parafii odbędzie się w sobotę o godz. 15 w domu parafialnym w Jeninie. Spotkanie przygotowuje pierwsza róża różańcowa.
Skip to content