Ogłoszenia duszpasterskie 24.12.2017r.

Jenin, 24.12.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W ciągu całego dnia zachowujemy polskie i katolickie tradycje i zwyczaje, m.in. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wspólnej wieczerzy, którą rozpoczynamy od odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, a następnie dzielimy się opłatkiem, składając sobie nawzajem najlepsze życzenia.
  2. Msze pasterskie w naszej parafii będą odprawione według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 21, w kościele w Lub-czynie – o godz. 22.30, w kościele w Jeninie – o godz. 22 i o godz. 24. Ofiary zbierane podczas pasterek na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki imienia Biskupa Wilhelma Pluty.
  3. Msze święte w pierwszy i w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego będą odprawiane według porządku niedzielnego.
  4. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać dzisiaj przy wyjściu z kościoła świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, za które składamy ofiarę w wysokości 6 złotych, i opłatki wigilijne w kompletach, za które składamy ofiarę na zapłacenie ubezpieczenia kościołów naszej parafii na przyszły rok. Można nabyć również sianko na wigilijny stół, z którego dochód jest przeznaczony na dofinansowanie zajęć dla dzieci w świetlicy „Radosna”. Natomiast dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na wyjazd dzieci naszej parafii na kolonię podczas wakacji.
  5. Ministranci przy wyjściu będą rozprowadzać prasę katolicką. Świąteczny numer tygodnika katolickiego „Niedziela” kosztuje 10 złotych, a „Gościa Niedzielnego” – 8 złotych. Tygodnik „Niedziela” sprzedawany jest razem z kalendarzem ze Świętym Janem Pawłem II i z płytą z kolędami zespołu dziecięcego „Arka Noego”.
Skip to content