Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2017 r.

Jenin, 17.12.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczęte dzisiaj rekolekcje adwentowe są przeznaczone dla dorosłych oraz młodzieży pracującej i studiującej. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  2. Ksiądz Rekolekcjonista będzie odwiedzał chorych zgłoszonych na stałe w ich domach jutro od godz. 10. Dodatkowych chorych można zgłaszać dzisiaj w zakrystii lub telefonicznie.
  3. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane tylko w poniedziałek i we wtorek zgodnie z programem rekolekcji. Od środy do soboty nie będzie Mszy świętych ze względu na pomoc w spowiedziach adwentowych w sąsiednich parafiach.
  4. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie dekorować kościół na święta Bożego Narodzenia w środę od godz. 17.
  5. W tym tygodniu biuro parafialne i świetlica PZC w domu parafialnym będą nieczynne.
  6. Przyszła niedziela jest IV Niedzielą Adwentu. Uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej w godzinach rannych lub południowych za tydzień jest obowiązkiem każdego wierzącego pod grzechem śmiertelnym i nie zwalnia od niego udział w pasterce, która jest już Mszą pierwszego dnia Bożego Narodzenia. Podczas wszystkich Mszy świętych za tydzień odbędzie się poświęcenie szopek betlejemskich i figurek Dzieciątka Jezus. Przyniesione przez siebie szopki stawiamy do poświecenia przed ołtarzem.
  7. Za tydzień przypada również Wigilia Bożego Narodzenia. Od samego rana zachowujemy w tym dniu polskie i katolickie tradycje i zwyczaje, m.in. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do rodzinnej wieczerzy, którą rozpoczynamy odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, a następnie dzielimy się opłatkiem, składając sobie nawzajem najlepsze życzenia.
  8. Msze pasterskie będą odprawiane w naszej parafii według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 21, w kościele w Lubczynie – o godz. 22.30, a w kościele w Jeninie – o godz. 22 i o godz. 24. Ofiary zbierane na tacę podczas pasterek będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki imienia Biskupa Wilhelma Pluty.
  9. W ubiegłą niedzielę na wymianę elewacji zewnętrznej kościoła w Jeninie zebraliśmy na tacę 2040 złotych. Natomiast na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie do puszek – 490 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
  10. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać dzisiaj świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, za które składamy ofiarę w wysokości 6 złotych, i opłatki wigilijne w kompletach, za które składamy ofiarę na zapłacenie ubezpieczenia naszych kościołów. Można także nabyć kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny, z których dochód jest przeznaczony na prowadzenie zajęć w świetlicy „Radosna”.
Skip to content