Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2017 r.

Jenin, 10.12.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał produkty żywnościowe rodzinom, zakwalifikowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, oraz pomidory wszystkim chętnym jutro od godz. 15 do 18 w domu parafialnym w Jeninie.
  2. Msze roratnie będą odprawiane w kościele w Jeninie od wtorku do soboty o godz. 18.
  3. Świąteczne spotkanie dla młodzieży i dzieci uczęszczających na zajęcia do świetlicy „Radosna” oraz wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w środę o godz. 16 w domu parafialnym w Jeninie.
  4. Biuro parafialne będzie czynne w czwartek i piątek po zakończeniu Mszy św. o godz. 18. Następnie kancelaria parafialna będzie otwarta dopiero w styczniu po zakończeniu odwiedzin kolędowych.
  5. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po zakończeniu wieczornej Mszy św.
  6. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które będzie prowadził ks. Tomasz Dobrowolski, wikariusz parafii w Witnicy. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  7. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie odbędzie się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
  8. Trwa Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas. W sklepach na terenie Jenina są wystawione pojemniki, do których prosimy składać produkty żywnościowe. Z nich wolontariusze PZC wykonają paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii.
  9. Parafialny Zespół Caritas przy wyjściu z kościoła będzie rozprowadzał dzisiaj świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki wigilijne w kompletach. Za małą świecę składamy ofiarę w wysokości 6 złotych, a za dużą – w wysokości 13 złotych, natomiast za opłatki – ofiarę na zapłacenie ubezpieczenia kościołów naszej parafii. Można nabyć również kartki świąteczne, z których dochód jest przeznaczony na prowadzenie świetlicy PZC dla dzieci w domu parafialnym, a także ścienne kalendarze katolickie na przyszły rok.
Skip to content