Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2017 r.

Jenin, 3.12.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Msze roratnie ku czci Matki Najświętszej będą odprawiane przez dwa tygodnie od wtorku do soboty o godz. 18 w kościele w Jeninie. Okazja do spowiedzi będzie w tych dniach od godz. 17.30 do 18.
 2. Dzieci naszej parafii zapraszamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem, które odbędzie się w środę, 6 grudnia, o godz. 16 w świetlicy „Radosna” w domu parafialnym w Jeninie. Spotkanie organizuje Parafialny Zespół Caritas.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spotkanie parafialnej wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w czwartek w domu parafialnym po wieczornej Mszy św.
 4. W piątek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza święta z obrzędem poświęcenia medalików z wizerunkiem Niepokalanej dzieciom pierwszokomunijnym będzie odprawiona w piątek o godz. 18 w kościele w Jeninie, a następnie parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Króla królów i Pana panów, poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
 5. Adwentowy Wieczór Młodych odbędzie się w sobotę od godz. 18 do 21 w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Spotkanie rozpocznie się podczas Mszy św. z obecnością i adoracją relikwii Św. Stanisława Kostki, Patrona polskiej młodzieży. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę o godz. 19 w domu parafialnym w Jeninie. Kandydaci przynoszą ze sobą indeksy.
 7. Spotkania dla ministrantów odbędą się w przyszłą niedzielę w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
 8. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie odbędzie się w przyszłą niedzielę przy wyjściach w kościoła. Natomiast ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na wykonanie nowej elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego w Jeninie.
 9. W ubiegłą niedzielę na utrzymanie Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu zebraliśmy na tacę 1085 złotych. „Bóg zapłać” również za ofiary złożone z okazji wypominek.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
 11. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą od dzisiaj przez wszystkie niedziele Adwentu rozprowadzać przy wyjściu z kościoła świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki wigilijne w kompletach. Za małą świecę składamy w tym roku ofiarę w wysokości 6 złotych, a za dużą –w wysokości 13 złotych, natomiast za opłatki – ofiarę na zapłacenie ubezpieczenia kościołów naszej parafii na przyszły rok. Można również nabyć kartki świąteczne wykonane przez wolontariuszy i dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy „Radosna”.
Skip to content