Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2017 r.

Jenin, 29.10.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe będzie odprawione w kościele w Jeninie we wtorek po Mszy św. o godz. 18.
 2. W środę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu będą odprawione w naszej parafii tylko dwie Msze święte: w kościele w Jeninie o godz. 8 i w kościele w Chwałowicach o godz. 9.30. Po Mszy świętej w Chwałowicach odbędzie się w kościele nabożeństwo wypominkowe, a następnie wyruszy na miejscowy cmentarz procesja za zmarłych. Ofiary zbierane na tacę i do puszki na cmentarzu w Chwałowicach będą przeznaczone na remont kościoła.
 3. Uroczystości na cmentarzu w Bogdańcu rozpoczną się w środę o godz. 14 procesją za zmarłych, a następnie zostanie odprawiona Msza św. Podczas Mszy św. w kaplicy cmentarnej będzie można skorzystać ze spowiedzi św. Ofiary zbierane na cmentarzu w Bogdańcu będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św. w kościele lub na cmentarzu.
 4. W czwartek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w naszej parafii: w kościele w Chwałowicach – o godz. 16, w kościele w Lubczynie – o godz. 17 i w kościele w Jeninie – o godz. 18. Po każdej Mszy świętej odprawimy nabożeństwo wypominkowe. Nabożeństwa za zmarłych będą odprawiane w naszej parafii przez cały listopad po każdej Mszy świętej. Kartki na wypominki można otrzymać dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Czytelnie wypełnione kartki składamy w naszej parafii w zakrystii lub w kopercie na tacę.
 5. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać dla nich odpust zupełny (jeden w każdym z tych ośmiu dni). Stałymi warunkami do uzyskania odpustu zupełnego, które zawsze należy wypełnić są: sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach podanych przez Ojca Świętego.
 6. Świetlica w domu parafialnym będzie w tym tygodniu nieczynna.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie w piątek i w sobotę od godz. 17.30 do 18.
 8. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
 9. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie odprawiona w piątek o godz. 18, a następnie rozpocznie się nabożeństwo wypominkowe, po którym parafialna Wspólnota Intronizacyjna poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
 10. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11 w kościele w Jeninie.
 11. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę o godz. 19 w kościele w Jeninie.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 13. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpastersko-Ekonomicznej i Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16 w domu parafialnym.
 14. Ministranci za tydzień będą rozprowadzać katolickie kalendarze ścienne na przyszły rok kalendarzowy. Kalendarz wielokartkowy kosztuje 5 złotych, a kalendarz jednokartkowy – złotówkę.
 15. W poprzednią niedzielę na działalność misyjną Kościoła zebraliśmy na tacę 933 złote. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

 

Skip to content