Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2017 r.

Jenin, 15.10.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jutro, 16 października, obchodzimy rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły, Św. Jana Pawła II, na Stolicę Piotrową w Rzymie. Jutro Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II świętuje Dzień Patrona. Z tej okazji w szkole odbędzie się XIV Gminny Przegląd Piosenki Religijnej, który rozpocznie się podczas Mszy św. o godz. 9 w kościele w Lubczynie.
 2. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w tym tygodniu od środy do soboty po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie. W poniedziałek i we wtorek nie będzie Mszy świętych w kościele parafialnym.
 3. W środę, 18 października, obchodzimy święto Św. Łukasza Ewangelisty, Patrona służby zdrowia. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy modlili się w środę za pracowników służby zdrowia.
 4. Półgodzinna adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Króla królów i Pana panów, rozpocznie się w piątek po nabożeństwie różańcowym.
 5. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie w przyszłą niedzielę przed i po Mszach świętych zbierać podpisy pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Prosimy zabrać ze sobą do kościoła dowód osobisty lub inny dokument z numerem PESEL.
 6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. Ofiary zbierane za tydzień na tacę będą przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.
 7. Spotkanie parafialnego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16 w domu parafialnym.
 8. Spotkania dla ministrantów odbędą się dzisiaj w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
 9. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18 w parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego przy ulicy Czereśniowej w Gorzowie.
 10. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.
 11. W poprzednią niedzielę na stypendia Fundacji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy do puszek 512 złotych, a na tacę na dalszy remont kościoła w Jeninie – 1410 złotych. Natomiast ze sprzedaży cebulek żonkili na prowadzenie hospicjum w Gorzowie przekazaliśmy 900 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content