Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2017 r.

Jenin, 24.09.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Trwa Nowenna do Świętego Michała Archanioła przed uroczystością odpustową w kościele parafialnym w Jeninie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30.
  2. Uroczystość odpustowa ku czci Świętego Michała Archanioła, połączona z 30. rocznicą powstania naszej wspólnoty parafialnej, rozpocznie się w kościele w Jeninie w piątek, 29 września, adoracją Najśw. Sakramentu o godz. 17, prowadzoną przez parafialny zastęp Rycerstwa Świętego Michał Archanioła. Podczas adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej w celu uzyskania odpustu zupełnego. Jest to spowiedź obowiązkowa dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i dla młodzieży, która chce rozpocząć przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz dla jej rodziców.

Następnie o godz. 18 rozpocznie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła i będzie odprawiona suma odpustowa. Uroczystości odpustowej i jubileuszowej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup dr Paweł Socha.

  1. W związku z uroczystością odpustową i jubileuszową biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w czwartek od godz. 18.30 do 19.
  2. Obrzęd poświęcenia różańców dzieciom pierwszokomunijnym będzie miał miejsce w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych.
  3. Zmiana tajemnic różańcowych będzie za tydzień po Mszy św.
  4. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpastersko-Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16 w domu parafialnym.
  5. Spotkanie dla rodziców i uczniów klas siódmych, którzy chcą rozpocząć przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, oraz rodziców i młodzieży klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, która dotychczas nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania, odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.
  6. W poprzednią niedzielę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i diecezjalnego Instytutu Filozoficzno-Teologicznego zebraliśmy do puszek 160 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content