Ogłoszenia duszpasterskie 16.09.2017 r.

Jenin, 17.09.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał produkty spożywcze rodzinom, zakwalifikowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jutro od godz. 15 do 18 w domu parafialnym w Jeninie.
 2. Spotkanie parafialnego zastępu Rycerstwa Świętego Michała Archanioła odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św.
 3. Parafialny zastęp Rycerstwa rozpoczyna w środę Nowennę do Świętego Michała Archanioła przed zbliżającą się uroczystością odpustową. Zapraszamy wszystkich do wspólnej dziewięciodniowej modlitwy w kościele w Jeninie od środy od godz. 17.30.
 4. Świetlica „Radosna” w domu parafialnym w Jeninie wznawia w środę po przerwie wakacyjnej zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zajęcia będą odbywać się co tydzień w środy i w piątki od godz. 16 do 18. W środy będą miały miejsce zajęcia kółka plastycznego i pomoc w nauce języka angielskiego. W piątki natomiast zapraszamy na zajęcia sekcji szachowej i kółka tanecznego. Spotkanie rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia szachowe odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 16. Przedmiotem spotkania będą sprawy organizacyjne.
 5. Badania wzroku będą miały miejsce w czwartek, 21 września, od godz. 14 do 16 w Ośrodku Zdrowia przy ulicy Mickiewicza w Bogdańcu. Zapisy na badania są przyjmowane pod numerem telefonu: 95/751-00-54.
 6. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po Mszy św.
 7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 12 w kościele w Jeninie.
 8. Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do sanktuarium w Rokitnie odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 9. Trwa I Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Najbliższa niedziela będzie we wszystkich parafiach naszej diecezji Niedzielą Synodalną.
 10. Parafialne Zespoły Caritas natomiast zorganizują w parafiach w przyszłą niedzielę akcję „Kromka chleba dla sąsiada”.
 11. Spotkanie dla rodziców i uczniów klas siódmych, którzy chcą rozpocząć przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, oraz rodziców i młodzieży klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, która dotychczas nie przystąpiła do bierzmowania, odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.
 12. Spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędą się dzisiaj po zakończeniu Mszy świętych w Chwałowicach, Lubczynie i Jeninie.
 13. Zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i diecezjalnego Instytutu Filozoficzno-Teologicznego odbędzie się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
 14. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać dzisiaj cebulki żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei”, z których dochód będzie przeznaczony na prowadzenie hospicjum w Gorzowie.
 15. W poprzednią niedzielę na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie zebraliśmy na tacę 1650 złotych, natomiast rolnicy z Jenina przekazali na ten cel w czasie Mszy dożynkowej 500 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content