Ogłoszenia duszpasterskie 3.09.2017 r.

Jenin, 3.09.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Msze święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, z obrzędem poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych uczniom klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego, będą odprawione: jutro o godz. 9 w kościele w Lubczynie i w środę o godz. 8 w szkole w Jeninie.
 2. Spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie miała miejsce w tym tygodniu według następującego porządku:
 • klasy czwarte i piąte – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
 • klasy szóste i siódme – w środę od godz. 17.30 do 18;
 • klasy gimnazjalne – w czwartek od godz. 17.30 do 18;
 • klasy ponadgimnazjalne – w piątek od godz. 17.30 do 18.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spotkanie parafialnej wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w czwartek w domu parafialnym po wieczornej Mszy św.
 2. W piątek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia NMP. Msza święta z obrzędem poświęcenia ziarna siewnego i nasion zostanie odprawiona w kościele w Jeninie o godz. 18. Po zakończeniu Mszy świętej parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Króla królów i Pana panów, rozpoczyna po przerwie wakacyjnej prowadzenie w każdy piątek adoracji Najśw. Sakramentu. W najbliższy piątek podczas adoracji dokonamy Aktu poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Spotkania dla ministrantów i lektorów odbędą się: w sobotę o godz. 12 w domu parafialnym w Jeninie oraz w przyszłą niedzielę po Mszy św. w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
 4. Uroczyste wręczenie legitymacji członkom parafialnego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie miało miejsce w kościele w Jeninie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8.
 5. Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie.
 6. Obrzęd poświęcenia ziarna siewnego odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
 8. Cegiełki na ratowanie kościoła katedralnego w Gorzowie można nabyć codziennie w zakrystii. Cegiełki posiadają nominały: 10, 20, 50, 100 i 200 złotych.
 9. Wolontariusze dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do wakacyjnej akcji Caritas
  „Z uśmiechem do szkoły”, prowadzonej w marketach na terenie Jenina. Dodatkowo diecezjalna Caritas przekazała 10 szkolnych plecaków dzieciom z ubogich rodzin naszej parafii.

 

Skip to content