Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2017 r.

Jenin, 13.08.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. We wtorek, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. Ofiary zbierane na tacę we wtorek będą przeznaczone na potrzeby naszej diecezji. Uroczystość Wniebowzięcia jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej pod grzechem śmiertelnym.
  2. Diecezjalne uroczystości dożynkowe odbędą się we wtorek w sanktuarium w Rokitnie. Centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 12 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka z Koszalina.
  3. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w tym tygodniu w kościele w Jeninie od środy do soboty o godz. 18. Okazja do spowiedzi św. będzie w tych dniach od godz. 17.30 do 18.
  4. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu wyjątkowo nieczynne. Sprawy nagłe należy załatwiać w zakrystii po wieczornych Mszach świętych.
  5. W tym tygodniu będzie miała miejsce akcja Caritas „Z uśmiechem do szkoły”. W piątek i sobotę w marketach na terenie Jenina będą wystawione kosze, do których prosimy składać przybory szkolne dla ubogich dzieci naszej parafii.
  6. Badanie kardiologiczne w ramach profilaktyki udarowo-zawałowej odbędzie się 4 września w Przychodni Lekarskiej w Bogdańcu. Osoby chętne mogą się rejestrować osobiście lub telefonicznie. Szczegóły znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Badanie jest odpłatne.
  7. W poprzednią niedzielę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zebraliśmy na tacę 785 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
  8. Cegiełki na ratowanie kościoła katedralnego w Gorzowie można nabyć w zakrystii. Cegiełki posiadają nominały: 10, 20, 50, 100 i 200 złotych.
Skip to content