Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2017 r.

Jenin, 18.06.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy świętych w kościele w Jeninie.
  2. Spowiedź święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie w środę i w czwartek od godz. 17.30 do 18.
  3. Msze święte na zakończenie roku szkolnego będą odprawione: w Szkole Podstawowej w Jeninie – w środę o godz. 8 i w kościele w Lubczynie – w czwartek o godz. 9. Zapraszamy nauczycieli i rodziców.
  4. W ramach oktawy Bożego Ciała w środę i czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele w Jeninie i nabożeństwie czerwcowym wyruszy procesja eucharystyczna dookoła kościoła. W czwartek – na zakończenie oktawy – po procesji będzie miało miejsce błogosławieństwo dzieci Najśw. Sakramentem oraz poświęcenie wianków i ziół.
  5. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w czwartek od godz. 19 do 19.30.
  6. W piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Koncelebrowaną Mszę świętą o godz. 18 w kościele w Jeninie odprawi w piątek ks. Barnaba Dębicki, który w tym roku w gorzowskiej katedrze przyjął święcenia kapłańskie. Ksiądz Neoprezbiter po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym udzieli wiernym błogosławieństwa prymicyjnego. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone dla Księdza Prymicjanta. Do udziału w świątecznej Eucharystii w piątek są zaproszeni wszyscy parafianie, a szczególnie wspólnota „Przyjaciół Paradyża”, wszystkie róże Żywego Różańca i parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  8. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.30 w parafii pw. Św. Wojciecha przy ulicy Gwiaździstej w Gorzowie. Nauki w dni powszednie będą rozpoczynać się o godz. 19.15 w kościele.
Skip to content