Ogłoszenia duszpasterskie 15.06.2017 r.

Jenin, 15.06.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejsza uroczystość rozpoczyna ośmiodniową oktawę Bożego Ciała. W piątek i w sobotę po Mszy św. o godz. 18 odprawimy nabożeństwo czerwcowe, po którym odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Procesja wokół kościoła wyruszy również w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
  2. Piesza Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna przez Paradyż rozpoczyna się jutro podczas Mszy św. o godz. 7 w gorzowskiej katedrze. Informacje dotyczące możliwości udziału w pielgrzymce znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  3. Jutro po zakończeniu procesji eucharystycznej parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu.
  4. Ze względu na szczególny charakter jutrzejszego dnia, udzielam wszystkim wiernym przebywającym jutro na terenie naszej parafii dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  5. Diecezjalny Dzień Młodzieży odbędzie się w sobotę w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Program obchodów jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  6. W najbliższą niedzielę obchodzimy uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, Głównej Patronki naszej diecezji. W tym dniu będziemy obchodzić również rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, 45. rocznicę powołania diecezji gorzowskiej, 25. rocznicę istnienia diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, 25. rocznicę Stowarzyszenia Rodzin Katolickich naszej diecezji.
  7. Obrzęd przyjęcia nowych ministrantów odbędzie się w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.
  8. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.30 w kościele pw. Św. Wojciecha w Gorzowie przy ulicy Gwiaździstej. Nauki będą głoszone w tygodniu o godz. 19.15.
  9. W ostatnią niedzielę na dalszy remont kościoła w Jeninie zebraliśmy na tacę 1440 złotych, natomiast do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – 230 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content