Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2017 r.

Jenin, 11.06.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego odbędzie się we wtorek, 13 czerwca, w kościele w Chwałowicach. Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.30 adoracją Najśw. Sakramentu, prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca, podczas której będzie okazja do spowiedzi św. Następnie o godz. 19 będzie miała miejsce procesja eucharystyczna dookoła kościoła i rozpocznie się suma odpustowa. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Arkadiusz Wiącek, pochodzący z Bogdańca wikariusz parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Gorzowie.
  2. Msze święte w dni powszednie w kościele parafialnym w Jeninie będą odprawiane w tym tygodniu w środę, piątek i sobotę o godz. 18.
  3. Spotkanie dla ministrantów i starszych ministrantów odbędzie się w środę o godz. 18.30 w kościele w Jeninie.
  4. W czwartek, 15 czerwca, obchodzimy uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w święto Bożego Ciała będą odprawiane w naszej parafii według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 12.30 z kościoła w Jeninie wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W procesji uczestniczą wierni ze wszystkich miejscowości naszej parafii z chorągwiami i sztandarami, dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki sypiące kwiaty. Uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  5. Piesza Pielgrzymka Powołaniowa przez Paradyż do Rokitna odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę. Pielgrzymka rozpocznie się w piątek podczas Mszy św. o godz. 7 w gorzowskiej katedrze. Informacje dotyczące możliwości udziału w pielgrzymce znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  6. Zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i diecezjalnego Instytutu Filozoficzno-Teologicznego odbędzie się dzisiaj przy wyjściu z kościoła. W poprzednią niedzielę na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy do puszek 582 złote. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
  7. Ministranci przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzać prasę katolicką. W dzisiejszych numerach tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” znajdują się śpiewniki na procesję Bożego Ciała. Czasopisma kosztują 5 złotych.
Skip to content