Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017 r.

Jenin, 30.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy świętych w kościele w Jeninie.
 2. Piesza Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości do sanktuarium w Rokitnie będzie jutro przechodzić przez Jenin.
 3. W środę, 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski i Narodowe Święto Konstytucji. Msze święte w środę będą odprawiane według porządku niedzielnego. W związku ze świętem kościelnym i państwowym wywieszamy na naszych domach flagi maryjne i narodowe.
 4. W środę rozpoczynamy w kościele w Jeninie odprawianie nabożeństw majowych ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa w uroczystość NMP Królowej Polski i każdą niedzielę maja będziemy odprawiać o godz. 16, natomiast w dni powszednie – po Mszy św. o godz. 18.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie w tych dniach od godz. 17.30 do 18.
 6. Uroczyste wręczenie legitymacji parafialnej wspólnocie „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w czwartek w kościele w Jeninie podczas Mszy św. o godz. 18. Następnie będzie miało miejsce spotkanie wspólnoty w domu parafialnym.
 7. Odwiedziny w domach chorych zgłoszonych na stałe rozpoczną się w piątek o godz. 8. Dodatkowych chorych, którzy nie przystąpili jeszcze w tym roku do spowiedzi i Komunii wielkanocnej, można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
 8. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie odprawiona w piątek w kościele w Jeninie o godz. 18. Następnie rozpocznie się nabożeństwo majowe i adoracja Najśw. Sakramentu, przygotowana przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 9. Spotkanie dla ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 11 w kościele w Jeninie.
 10. Msza pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie odprawiona w sobotę o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 11. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św.
 12. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się za tydzień w kościele w Jeninie po Mszy św. o godz. 12.30.
 13. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Za tydzień odbędzie się Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Seminarium Duchownego.
 14. W poprzednią niedzielę na pomoc ofiarom wojny w Syrii zebraliśmy do puszek 1091 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

Zapowiedzi przedślubne:

Grzegorz Sławomir Hornicki, stanu wolnego, zamieszkały w Chwałowicach

i Klaudia Podolańczuk, stanu wolnego, zamieszkała w Bogdańcu

– zapowiedź druga

Marcin Judek, stanu wolnego, zamieszkały w Jeninie

i Paulina Olszta, stanu wolnego, zamieszkała w Lubczynie

– zapowiedź druga

Skip to content