Ogłoszenia duszpasterskie 9.04.2017 r.

Jenin, 9.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał produkty żywnościowe ubogim rodzinom naszej parafii jutro od godz. 15 do 18 w domu parafialnym.
 2. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich będzie dekorować kościół na święta jutro od godz. 17.
 3. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy świętych w kościele w Jeninie.
 4. Biuro parafialne i świetlica w domu parafialnym będą w tym tygodniu nieczynne.
 5. W tym tygodniu będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia z historii naszego zbawienia. Rozpoczniemy je w Wielki Czwartek liturgią Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18 w kościele w Jeninie, która jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Następ-nie rozpocznie się modlitewne czuwanie do godz. 21.
 6. W Wielki Piątek, w którym wspominamy Mękę i Śmierć Chrystusa na krzyżu, gromadzimy się na adoracji od godz. 14. Ostatnie w tym roku nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy o godz. 18, a następnie rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej i modlitewne czuwanie przy Bożym Grobie do godz. 21. W Wielki Piątek obowiązuje wierzących post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych. Post zachowujemy do zakończenia Triduum Paschalnego.
 7. W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie rozpocznie się o godz. 14. Msza Wigilii Paschalnej, na którą składają się obrzędy poświęcenia ognia i wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, będzie odprawiona w kościele w Jeninie o godz. 18.
 8. Spotkania dla ministrantów odbędą się w czwartek, w piątek i w sobotę o godz. 11 w kościele w Jeninie.
 9. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych będzie miało miejsce: w kościele w Jeninie – o godz. 11, 12 i 14, w kościele w Chwałowicach – o godz. 13 i w kościele w Lubczynie – o godz. 13.30.
 10. Msza rezurekcyjna w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będzie odprawiona w kościele w Jeninie o godz. 6, zamiast Mszy św. o godz. 8.
 11. Rozpoczynają się zapisy dzieci na kolonię organizowaną przez naszą parafię w Miłkowie koło Karpacza w dniach od 3 do 16 lipca. Zapisy przyjmują Mirosława Jach i Agnieszka Głowacka.
 12. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.
Skip to content