Ogłoszenia duszpasterskie 2.04.2017 r.

Jenin, 2.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Msze święte w dni powszednie w kościele w Jeninie będą odprawiane w poniedziałek i we wtorek o godz. 9 i o godz. 18; w środę, w czwartek i w piątek o godz. 18. Natomiast w sobotę nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym.
 2. Jutro Ksiądz Rekolekcjonista będzie odwiedzał w domach chorych zgłoszonych na stałe. Dodatkowych chorych do spowiedzi i Komunii świętej można zgłaszać dzisiaj w zakrystii lub telefonicznie. Początek odwiedzin – o godz. 10. W pierwszy piątek nie będzie w tym tygodniu odwiedzin chorych w domach.
 3. Rekolekcje wielkopostne w Szkole Podstawowej w Jeninie oraz w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Lubczynie odbędą się w najbliższą środę, w czwartek i w piątek. Rekolekcje będzie prowadził ks. Wojciech Oleśków, student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie podczas rekolekcji.
 5. W czwartek będzie miał miejsce w Seminarium Duchownym w Paradyżu diecezjalny finał olimpiady biblijnej dla uczniów szkół podstawowych. Szkołę Podstawową w Jeninie będą reprezentować: Emil Bijak i Joanna Kaniewska, a Szkołę Podstawową imienia Jana Pawła II w Lubczynie: Alicja Tomczyszyn i Magdalena Siedlecka.
 6. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po Mszy św. o godz. 18.
 7. Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek i w piątek przez pół godziny po zakończeniu wieczornego nabożeństwa. W Wielkim Tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.
 8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z obrzędem Komunii świętej będzie od-prawione w piątek o godz. 17 w kościele w Lubczynie.
 9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawione w piątek po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie, a następnie parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu.
 10. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać Światowy Dzień Młodzieży. Program obchodów w naszej diecezji znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 11. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy świętych za tydzień odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Ozdobne palmy na Niedzielę Palmową będzie można nabyć dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Dochód za sprzedaży palm jest przeznaczony na pro- wadzenie zajęć dla dzieci w świetlicy „Radosna” w domu parafialnym w Jeninie. Na ten cel będą rozprowadzane również kartki świąteczne, wykonane przez dzieci i wolontariuszy parafialnej Caritas.
 12. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie.
 13. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać dzisiaj przy wyjściu z kościoła świece na stół wielkanocny, z których dochód jest przeznaczony na pomoc syryjskim rodzinom z Aleppo, dotkniętych tragedią wojny. Ofiara za świecę wynosi 15 złotych.
 14. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii i w biurze parafialnym.
 15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.
Skip to content