Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2017 r.

Jenin, 26.03.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał produkty żywnościowe ubogim rodzinom naszej parafii jutro od godz. 15 do 18 w domu parafialnym.
 2. Msze święte w tym tygodniu w kościele w Jeninie będą odprawiane od środy do soboty o godz. 18. W poniedziałek i we wtorek nie będzie Mszy świętych w kościele parafialnym.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w środę o godz. 19 w Szkole Podstawowej w Lubczynie.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z obrzędem Komunii św. będzie odprawione w piątek o godz. 17 w kościele w Chwałowicach.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prowadzone przez trzecią różę różańcową, będzie odprawione w piątek w kościele w Jeninie po Mszy św. o godz. 18, a następnie Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu.
 6. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Msza wynagradzająca do Niepokalanego Serca NMP będzie odprawiona w tym dniu o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 7. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będzie prowadził Ksiądz Kanonik Jan Sobolewski, proboszcz parafii w Nowym Miasteczku.
 8. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą w przyszłą niedzielę rozprowadzać ozdobne palmy na Niedzielę Palmową, z których dochód będzie przeznaczony na prowadzenie zajęć dla dzieci w świetlicy w domu parafialnym. Na ten cel będą rozprowadzane również kartki świąteczne.
 9. Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę po Wielkanocy. Młodzież naszej parafii uczestniczy w pielgrzymce razem ze swoimi klasami.
 10. Rozpoczęła się XII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas „Tak, pomagam”. W sklepach na terenie Jenina są wystawione pojemniki, do których prosimy wkładać produkty żywnościowe. Wolontariusze PZC wykonają z nich paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii.
 11. Dzisiaj rozpoczyna się również Wielkanocna Akcja Caritas. Parafialny Zespół Caritas będzie od dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła rozprowadzał świece na wielkanocny stół, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc syryjskim rodzinom z Aleppo, dotkniętych tragedią wojny. Ofiara za świecę wynosi 15 złotych.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
 13. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się dzisiaj w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 12.30.
 14. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.
 15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii i w biurze parafialnym.
Skip to content