Wspólnota Dzieła Intronizacji NSPJ

Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego – jest ruchem założonym 12 czerwca 1995 roku w Krakowie przez grupę świeckich na czele z Ewą Nosiadek. Wspólnoty gromadzą na wspólnej modlitwie wszystkich parafian, którzy pragną, by Jezus Chrystus został uroczyście uznany Królem i Panem ludzkich serc, rodzin, parafii, diecezji i całej Polski.

Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa, Króla królów i Pana panów, odbyła się w kościele w Jeninie 13 kwietnia 2011 roku. Przygotowaniem do uroczystości stały się adoracje Najświętszego Sakramentu, które mają miejsce od 25 września 2009 roku w kościele parafialnym w każdy piątek po wieczornej Mszy świętej. Natomiast przed uroczystością redemptorysta, ojciec Jan Mikrut, wówczas odpowiedzialny za dzieło Intronizacji w Polsce, poprowadził w naszej parafii czterodniowe rekolekcje intronizacyjne.

Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa gromadzi się na prowadzonych przez siebie w kościele w Jeninie cotygodniowych adoracjach Najświętszego Sakramentu. Należy do niej 26 osób. Animatorką Wspólnoty jest Elżbieta Hrybacz.

Skip to content