Teatr „Nadzieja”

Teatr „Nadzieja” imienia Świętego Jana Pawła II – grupa skupiająca dzieci i młodzież. Teatr został założony w styczniu 2008 roku w świetlicy „Radosna” w domu parafialnym w Jeninie przez Martę Kulczyńską, ówczesną stypendystkę Fundacji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pełniła funkcję pierwszego kierownika. Następnie tę rolę wykonywały: Alicja Pieksza, po niej Ewelina Sinkowska, a obecnie – Oskar Tomalka. Teatr „Nadzieja” wystawia przedstawienia z okazji różnych rocznic związanych z osobą swojego Świętego Patrona i wydarzeń organizowanych przez Parafialny Zespół Caritas w Jeninie. W sumie przygotował i zaprezentował 14 spektakli. Występował także w innych miejscowościach, np. Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Sulechów, Świebodzin, Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Bogdaniec. Autorkami scenariuszy     i reżyserkami przedstawień były: Marta Kulczyńska, Alicja Pieksza i Ewelina Sinkowska, natomiast aranżacje muzyczne do większości spektakli opracowała Justyna Opłatkowska. W obecnym składzie teatru scenariusze do przedstawień przygotowuje i pełni funkcję reżysera Oskar Tomalka.

 1. „A nadzieja zawieść nie może” (scenariusz i reżyseria: Marta Kulczyńska; premiera: 10 lutego 2008 – świetlica „Radosna” w domu parafialnym  w Jeninie).
 1. „Żyć i kochać” (scenariusz i reżyseria: Marta Kulczyńska; premiera: 2 października 2008 – kościół parafialny w Jeninie).
 1. „Pontyfikat miłości” (scenariusz i reżyseria: Marta Kulczyńska; premiera: 2 kwietnia 2009 – kościół parafialny w Jeninie).
 1. „Miłość prawdą w naszej bajce” (scenariusz i reżyseria: Alicja Pieksza; premiera: 11 lutego 2010 – kościół parafialny w Jeninie).
 1. „Quo vadis?” (scenariusz i reżyseria: Marta Kulczyńska; premiera: 6 czerwca 2010 – restauracja „Zbyszko” w Bogdańcu).
 1. „Bogurodzica” (scenariusz: Marta Kulczyńska, reżyseria: Alicja Pieksza; premiera: 27 października 2010 – kościół parafialny w Jeninie).
 1. „Miłość, która zbawia świat” (scenariusz i reżyseria: Alicja Pieksza; premiera: 11 lutego 2011 – kościół parafialny w Jeninie).
 1. „Blask świętości” (scenariusz i reżyseria: Alicja Pieksza; premiera: 12 czerwca 2011 – kościół parafialny w Jeninie).
 1. „Dziady” (scenariusz na podstawie dramatu Adama Mickiewicza i reżyseria: Alicja Pieksza; premiera: 11 listopada 2011 – kościół parafialny w Jeninie).
 1. „Wierszowane małe co nieco” (scenariusz i reżyseria: Alicja Pieksza; premiera: 11 lutego 2012 – kościół parafialny w Jeninie).
 1. „Szukałeś nas… Jesteśmy” (scenariusz i reżyseria: Ewelina Sinkowska; premiera: 11 maja 2014 – kościół parafialny w Jeninie).
 1. „Zaśpiewajmy kolędę” (scenariusz i reżyseria: Ewelina Sinkowska; premiera: 28 grudnia 2014 – kościół parafialny w Jeninie).
 1. „Papież naszych serc” (scenariusz i reżyseria: Oskar Tomalka; premiera: 28 maja 2023 – kościół parafialny w Jeninie).
 2. „Dzisiaj w Jeninie wesoła nowina” (scenariusz i reżyseria: Oskar Tomalka; premiera: 1 stycznia 2024 – kościół parafialny w Jeninie).
Skip to content