Rycerstwo św. Michała Archanioła

Rycerstwo Świętego Michała Archanioła – ruch apostolski powołany do istnienia w Polsce 15 sierpnia 1994 roku przez przełożonego generalnego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Zadaniem Rycerstwa jest wynagradzanie Bogu za grzechy ludzkości, wypraszanie nawrócenia grzesznikom oraz codzienne odmawianie prostego egzorcyzmu w celu odpędzania złych duchów, zwłaszcza od osób kuszonych i zniewolonych przez szatana. Patronem ruchu jest Święty Michał Archanioł.

W naszej parafii istnieje zastęp Rycerstwa powołany do życia 30 sierpnia 2005 roku przez księdza Piotra Prusakiewicza, moderatora generalnego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła. Obecnie liczy czworo rycerzy i pięć kandydatek. Spotkania z udziałem kapłana odbywają się w trzecie wtorki każdego miesiąca w domu parafialnym po wieczornej Mszy świętej.

Nasz parafialny zastęp prowadzi Nowennę do Świętego Michała Archanioła przed uroczystością odpustową i godzinną adorację Najśw. Sakramentu przed rozpoczęciem sumy odpustowej oraz Godzinki do Świętego Michała Archanioła w trzecie niedziele każdego miesiąca przed poranną Eucharystią. Animatorką grupy jest Eleonora Zabraniak.

 

 

Skip to content