Rycerstwo Świętego Michała Archanioła

Rycerstwo Świętego Michała Archanioła – ruch apostolski powołany do istnienia 15 sierpnia 1994 roku przez przełożonego generalnego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Zadaniem Rycerstwa jest wynagradzanie Bogu za grzechy ludzkości, wypraszanie nawrócenia grzesznikom oraz codzienne odmawianie prostego egzorcyzmu w celu odpędzania złych duchów, zwłaszcza od osób kuszonych i zniewolonych przez szatana. Patronem ruchu jest Święty Michał Archanioł.

W naszej parafii istnieje zastęp Rycerstwa powołany do życia 30 sierpnia 2005 roku przez księdza Piotra Prusakiewicza, moderatora generalnego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła. Liczy czworo rycerzy oraz cztery kandydatki. Spotkania z udziałem kapłana odbywają się w trzecie wtorki każdego miesiąca w domu parafialnym po wieczornej Mszy świętej.

Nasz parafialny zastęp prowadzi Nowennę do Świętego Michała Archanioła przed uroczystością odpustową i godzinną adorację Najśw. Sakramentu przed rozpoczęciem sumy odpustowej oraz Godzinki do Świętego Michała Archanioła w trzecie niedziele każdego miesiąca przed poranną Eucharystią. Animatorką grupy jest Eleonora Zabraniak.

 

Skip to content