Ogłoszenia duszpasterskie 5.02.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu nie będzie Mszy świętych w dni powszednie w kościele w Jeninie. Nieczynne będzie biuro parafialne. W sprawach nagłych należy udawać się do parafii pw. Świętej Trójcy w Gorzowie-Wieprzycach lub telefonować pod numer telefonu: 95/720-26-91.
 2. W tym tygodniu w ramach ferii zimowych będą miały miejsce zajęcia dla dzieci i młodzieży w świetlicy „Radosna” w domu parafialnym w Jeninie w godzinach od 11 do 14.

Program zajęć jest następujący:

 • w poniedziałek – „Bezpieczne ferie” – spotkanie i ćwiczenia z dzielnicowymi posterunku policji w Bogdańcu;
 • we wtorek – „Ja to wiem, ja potrafię” – zajęcia manualne,prowadzone przez artystę-plastyka;
 • w środę – „Niech żyje bal” – zabawa karnawałowa;
 • w czwartek – „Nie ma to jak sport” – turniej szachowy, turniej tenisa stołowego, piłkarzyki i inne zajęcia sportowe;
 • w piątek – „Brama Poznania” – wyjazd do Muzeum Początków Państwowości i Chrześcijaństwa Polskiego w Poznaniu.

W czasie zajęć wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas zapewniają dzieciom opiekę, konkursy z nagrodami oraz ciepłe posiłki.

 1. W sobotę, 11 lutego, przypada rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla osób chorych, cierpiących i niepełnosprawnych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będzie odprawiona w kościele w Jeninie w sobotę o godz. 11.
 2. Wszyscy parafianie, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym, proszeni są o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii w Jeninie według wzoru na ulotkach rozdawanych podczas kolędy.
 3. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie.
 4. W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy do puszek na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych 223 złote. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary. Dzisiaj przy wyjściach z kościołów odbędzie się zbiórka do puszek na prowadzenie hospicjów.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
Skip to content