Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2017 r.

Jenin, 29.01.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Msze święte w kościele w Jeninie będą odprawiane w tym tygodniu od wtorku do soboty o godz. 18.
 2. We wtorek, 31 stycznia, przypada wspomnienie Św. Jana Bosko, patrona dzieci i młodzieży oraz parafialnej świetlicy PZC „Radosna”. W tym dniu będzie odprawiona Msza św. o godz. 18 w kościele w Jeninie ze szczególnym udziałem dzieci i młodzieży naszej parafii, a następnie odbędzie się spotkanie w świetlicy „Radosna” w domu parafialnym.
 3. W pierwszym tygodniu ferii nie będzie zajęć w świetlicy. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas zapraszają natomiast dzieci i młodzież na zimowisko do świetlicy „Radosna” w drugim tygodniu ferii zimowych w godzinach od 11 do 14.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie we wtorek i w środę oraz w piątek i w sobotę od godz. 17.30 do 18.
 5. W czwartek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z kazaniem będą odprawione w czwartek: w kościele w Chwałowicach – o godz. 16, w kościele w Lubczynie – o godz. 17 i w kościele w Jeninie – o godz. 18. Na początku każdej Mszy świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec i gromnic, również dzieciom pierwszokomunijnym. W tym dniu obchodzimy także Dzień Życia Konsekrowanego. Przy wyjściach z kościołów odbędzie się w czwartek zbiórka do puszek na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych.
 6. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po wieczornej Mszy św.
 7. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
 8. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie odprawiona w piątek o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 9. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie rozbierać dekorację świąteczną w kościele w sobotę o godz. 11.
 10. Msza pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 11. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 12. Zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów odbędzie się w przyszłą niedzielę.
Skip to content