Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020 r.

Jenin, 31.05.20

1. W związku ze zmianami w przepisach sanitarnych od wczoraj nie obowiązują limity w liczbie osób uczestniczących w liturgii, niemniej jednak nadal należy zakrywać nos i usta oraz zachować odstęp dwóch metrów. Od jutra nie obowiązuje już dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Z tego obowiązku są zwolnione jedynie osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie albo z innych ważnych przyczyn nie mogące fizycznie uczestniczyć w liturgii.
  2. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach na całym świecie.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie według następującego porządku:
  • klasy czwarte, piąte i szóste – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
  • klasy siódme i ósme – w środę od godz. 17.30 do18;
  • klasy ponadpodstawowe – w czwartek od godz. 17.30 do 18.
  1. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych i katecheza dla dzieci i rodziców odbędą się we wtorek o godz. 18.30 w kościele w Jeninie.
  2. Spotkanie „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w czwartek o godz. 18.30 w kościele w Jeninie.
  3. W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18, a następnie parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  5. Biuro parafialne będzie czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej Mszy św.
  6. Msza pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP wraz z Komunią wynagradzającą będzie odprawiona w sobotę o godz. 18.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.