Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020 r.

Jenin, 15.03.20

1. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w tym tygodniu w koś- ciele w Jeninie od środy do piątku o godz. 18. W poniedziałek, we wtorek i w sobotę nie będzie Mszy świętych w kościele parafialnym.
  2. Zostają zawieszone lub odwołane zajęcia w świetlicy „Radosna” w domu parafialnym i Przegląd Pieśni Pasyjnej w kościele parafialnym w Jeninie, rekolekcje szkolne oraz rekolekcje w Paradyżu i w Rokitnie.
  3. Osoby, które chcą wykonywać palmy na Niedzielę Palmową, z których dochód będzie przeznaczony na prowadzenie zajęć dla dzieci w świetlicy „Radosna”, proszone są o przybycie do domu parafialnego w czwartek o godz. 10.
  4. W czwartek, 19 marca, obchodzimy uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona mężczyzn.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prowadzone przez wspólnotę Żywego Różańca, będzie odprawione w piątek w kościele w Jeninie po Mszy św. o godz. 18, a następnie Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana    Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  6. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna się w tym tygodniu XVIII Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak, pomagam”. W sklepach na terenie Jenina będą wystawione pojemniki, w których prosimy umieszczać produkty żywnościowe. Wolontariusze wykonają z nich paczki najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
  7. Spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę w kościele w Jeninie po Mszy św. o godz. 12.30.
  8. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w koś- ciele w Jeninie.
  9. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ulicy Warszawskiej w Gorzowie podczas Mszy św. o godz. 18. Nauki będą głoszone o godz. 19 w kościele.
  10. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą od dzisiejszej niedzieli rozprowadzać ozdobne świece wielkanocne, za które składamy ofiarę     w wysokości 15 złotych. Część ofiar z dystrybucji świec zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom w Rwandzie. Można również nabyć kartki świąteczne, z których dochód jest przeznaczony na prowadzenie zajęć dla dzieci w świetlicy „Radosna” w domu parafialnym.
  11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii i w biurze parafialnym.
  12. W poprzednią niedzielę na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie zebraliśmy na tacę 1920 złotych, a do puszek na cele misyjne – 508 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.