Ogłoszenia duszpasterskie 1.09.2019 r.

Jenin, 1.09.2019

1. Msze święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będą odprawione: w kościele w Lubczynie – jutro o godz. 9 i w szkole w Jeninie – we wtorek o godz. 9. Podczas Mszy odbędzie się poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych i zerowych.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  3. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie miała miejsce w tym tygodniu według następującego porządku:
  • klasy czwarte i piąte – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
  • klasy szóste, siódme i ósme – w środę od godz. 17.30 do 18;
  • klasy ponadpodstawowe – w czwartek od godz. 17.30 do 18.
  1. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po Mszy św. o godz. 18.
  2. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
  3. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie odprawiona w piątek o godz. 18 w kościele w Jeninie. Po zakończeniu Mszy świętej parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa wznawia po przerwie wakacyjnej cotygodniowe adoracje Najśw. Sakramentu.
  4. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11 w domu parafialnym.
  5. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, prowadzone przez parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, będzie odprawione w sobotę o godz. 17 w kościele w Jeninie. Msza wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się o godz. 18.
  6. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na wymianę elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego w Jeninie.
  7. Obrzęd poświęcenia ziarna siewnego i nasion odbędzie się za tydzień podczas wszystkich Mszy świętych.
  8. Spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
  9. Spotkania dla ministrantów odbędą się w przyszłą niedzielę w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
  10. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.