Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018 r.

Jenin, 27.05.2018

1. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał dary żywnościowe rodzinom, zakwalifikowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jutro od godz. 16 do 18 w domu parafialnym w Jeninie.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie według następującego porządku:
  • klasy czwarte i piąte – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
  • klasy szóste i siódme – w środę od godz. 17.30 do 18;
  • klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne – w piątek od godz. 17.30 do 18-tej.
  1. Ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe odprawimy w środę po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  2. Spotkanie dla ministrantów, starszych ministrantów i lektorów odbędzie się w środę w kościele po wieczornym nabożeństwie.
  3. W czwartek przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w Boże Ciało będą odprawiane w naszej parafii według porządku niedzielnego. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.30 wyruszy z kościoła w Jeninie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy, udekorowanie posesji i wyznaczenie funkcji na procesję. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe uczestniczą w procesji w swoich strojach.
  4. Ołtarze w tym roku przygotowują: pierwszy ołtarz – mieszkańcy ulicy Osiedlowej (od nr 1 do nr 58), drugi ołtarz – parafianie z ulicy Malinowej, trzeci ołtarz – mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego, czwarty ołtarz – parafianie z ulicy Gorzowskiej.
  5. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
  6. Diecezjalna Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna pod hasłem: „Słuchaj, rozeznawaj, żyj powołaniem” odbędzie się od piątku do niedzieli.
  7. Diecezjalny Dzień Dziecka wraz z festynem rodzinnym „Bądźmy razem” odbędzie się w sobotę, 2 czerwca, w sanktuarium w Rokitnie. Program jest wywieszony na plakacie na tablicy ogłoszeń. Do Rokitna udajemy się własnymi środkami lokomocji. Wszystkie dzieci, które będą uczestniczyć w festynie, należy koniecznie zapisać na listę w zakrystii w naszej parafii.
  8. Nabożeństwo majowe będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.

Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Stefaniak, stanu wolnego, zamieszkały w Jeninie