Ogłoszenia duszpasterskie 29.04.2018 r.

Jenin, 29.04.2018

1. Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości do Rokitna będzie we wtorek przechodzić przez Jenin. Szczegóły dotyczące pielgrzymki są wywieszone na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  2. Od wtorku rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa będą odprawiane w kościele w Jeninie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedziele – o godz. 16.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  4. W czwartek, 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski oraz Narodowe Święto Konstytucji. Msze święte w czwartek będą odprawiane w naszej parafii według porządku niedzielnego. W tym dniu wywieszamy na naszych domach flagi maryjne i państwowe.
  5. Nabożeństwo majowe będzie odprawione w czwartek przy kaplicy Jezusa Miłosiernego na skrzyżowaniu ulic Jaworowej i Zacisze o godz. 16. Po zakończeniu nabożeństwa odbędzie się spotkanie parafialnej wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” i parafialnej Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Króla królów i Pana panów.
  6. Odwiedziny w domach chorych zgłoszonych na stałe rozpoczną się w piątek o godz. 8. Dodatkowych chorych do spowiedzi i Komunii wielka-nocnej można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
  7. Adoracja Najśw. Sakramentu, przygotowana przez Wspólnotę Intronizacyjną, rozpocznie się w piątek po nabożeństwie majowym.
  8. Biskup Diecezjalny udziela wiernym dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
  10. Pielgrzymka wspólnot „Przyjaciół Paradyża” do Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się w przyszłą niedzielę.
  11. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się za tydzień w parafii pw. Chrystusa Króla przy ulicy Woskowej w Gorzowie podczas Mszy św. o godz. 18. Nauki będą głoszone od poniedziałku do piątku o godz. 19.
  12. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.

Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Dariusz Grześkowiak, stanu wolnego, zamieszkały w Gorzowie