Ogłoszenia duszpasterskie 1.10.2017 r.

Jenin, 1.10.2017

1. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał produkty spożywcze rodzinom, zakwalifikowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jutro od godz. 15 do 18 w domu parafialnym w Jeninie.
  2. We wtorek rozpoczynamy odprawianie nabożeństw różańcowych, które będą odprawiane w kościele w Jeninie przez cały październik co tydzień od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 18.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie według następującego porządku:
  • klasy czwarte i piąte – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
  • klasy szóste i siódme – w środę od godz. 17.30 do 18;
  • klasy gimnazjalne – w czwartek od godz. 17.30 do 18;
  • klasy ponadgimnazjalne – w piątek od godz. 17.30 do 18.
  1. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po nabożeństwie różańcowym.
  2. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu wyjątkowo nieczynne.
  3. W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych w domach.
  4. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie odprawiona w kościele w Jeninie w piątek o godz. 18. Następnie odprawimy nabożeństwo różańcowe, po którym parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu.
  5. W sobotę, 7 października, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do sanktuarium w Rokitnie i diecezjalne obchody 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Z naszej parafii do Rokitna wyjedzie autobus, na który można się zapisać, wpłacając przy zapisie 20 złotych od osoby. W pielgrzymce mogą wziąć udział również osoby, które nie należą do Żywego Różańca. Wyjazd nastąpi w najbliższą sobotę o godz. 8 sprzed sali wiejskiej w Chwałowicach, a następnie autobus zabierze pielgrzymów z przystanków MZK w Lubczynie i sprzed kościoła w Jeninie.
  6. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
  8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpastersko-Ekonomicznej i Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie dzisiaj o godz. 16 w domu parafialnym.