Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2017 r.

Jenin, 28.05.2017

1. Chłopcy, którzy chcą zostać ministrantami, przyjdą na pierwsze spotkanie we wtorek o godz. 16 do kościoła w Jeninie.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie według następującego porządku:
  • klasy trzecie i czwarte – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
  • klasy piąte i szóste – w środę od godz. 17.30 do 18;
  • klasy gimnazjalne – w czwartek od godz. 17.30 do 18;
  • klasy ponadgimnazjalne – w piątek od godz. 17.30 do 18.
  1. W środę, 31 maja, obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. Msza święta i ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe będą odprawione w kościele w Jeninie o godz. 18.
  2. Spotkanie „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w czwartek w domu parafialnym po wieczornej Mszy św. o godz. 18.
  3. Odwiedziny w domach chorych zgłoszonych na stałe rozpoczną się w piątek o godz. 8. Dodatkowych chorych, którzy nie przystąpili jeszcze w tym roku do spowiedzi i Komunii wielkanocnej, można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
  4. W tym tygodniu przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci zapraszamy do świetlicy „Radosna” w domu parafialnym w piątek od godz. 16 na sportowe zabawy i lody.
  5. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18, a następnie rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę Intronizacyjną.
  6. Rodzinny Festyn „Bądźmy Razem” z okazji Dnia Dziecka, organizowany przez diecezjalną Caritas, odbędzie się w najbliższą sobotę w sanktuarium w Rokitnie. Dzieci z naszej parafii, które będą w nim uczestniczyć, należy do 30 maja zapisać na listę w zakrystii lub w biurze parafialnym. Uroczystości rozpoczynają się o godz. 10.30.
  7. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej, prowadzone przez parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, rozpocznie się w sobotę o godz. 17. Msza z wynagradzającą Komunią św. będzie odprawiona o godz. 18.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
  9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończące okres wielkanocny oraz czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Za tydzień dekorujemy nasze kościoły zielenią.
  10. W przyszłą niedzielę obchodzimy także X Święto Dziękczynienia, które będzie przebiegać pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”. Ofiary zbierane do puszek za tydzień będą przeznaczone na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  11. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.

Zapowiedzi przedślubne:

Grzegorz Michał Górak, stanu wolnego, zamieszkały w Jeninie