Teatr „Nadzieja”

Teatr „Nadzieja” imienia Świętego Jana Pawła II – grupa skupiająca młodzież i dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy PZC „Radosna” w domu parafialnym. Teatr istniał od stycznia 2008 roku do grudnia 2014 roku. Został założony przez Martę Kulczyńską, ówczesną stypendystkę Fundacji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pełniła również funkcję pierwszego kierownika. Następnie tę funkcję przejęły: Alicja Pieksza, także stypendystka Fundacji, a po niej Ewelina Sinkowska. Teatr wystawiał przedstawienia z okazji różnych rocznic i spotkań organizowanych w Jeninie przez Parafialny Zespół Caritas. W sumie przygotował i zaprezentował 12 spektakli. Występował także w innych miejscowościach, np. Poznań, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Świebodzin, Sulechów, Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Bogdaniec. Autorkami scenariuszy i reżyserkami przedstawień były: Marta Kulczyńska, Alicja Pieksza i Ewelina Sinkowska, natomiast aranżacje muzyczne do większości spektakli przygotowała Justyna Opłatkowska.

1. „A nadzieja zawieść nie może” (scenariusz i reżyseria: Marta Kulczyńska; premiera: 10 lutego 2008 – świetlica „Radosna” w domu parafialnym w Jeninie).
  1. „Żyć i kochać” (scenariusz i reżyseria: Marta Kulczyńska; premiera: 2 października 2008 – kościół parafialny w Jeninie).
  1. „Pontyfikat miłości” (scenariusz i reżyseria: Marta Kulczyńska; premiera: 2 kwietnia 2009 – kościół parafialny w Jeninie).
  1. „Miłość prawdą w naszej bajce” (scenariusz i reżyseria: Alicja Pieksza; premiera: 11 lutego 2010 – kościół parafialny w Jeninie).
  1. „Quo vadis?” (scenariusz i reżyseria: Marta Kulczyńska; premiera: 6 czerwca 2010 – restauracja „Zbyszko” w Bogdańcu).
  1. „Bogurodzica” (scenariusz: Marta Kulczyńska, reżyseria: Alicja Pieksza; premiera: 27 października 2010 – kościół parafialny w Jeninie).
  1. „Miłość, która zbawia świat” (scenariusz i reżyseria: Alicja Pieksza; premiera: 11 lutego 2011 – kościół parafialny w Jeninie).
  1. „Blask świętości” (scenariusz i reżyseria – Alicja Pieksza; premiera: 12 czerwca 2011 – kościół parafialny w Jeninie).
  1. „Dziady” (scenariusz na podstawie dramatu Adama Mickiewicza i reżyseria – Alicja Pieksza; premiera: 11 listopada 2011 – kościół parafialny w Jeninie).
  1. „Wierszowane małe co nieco” (scenariusz i reżyseria: Alicja Pieksza; premiera: 11 lutego 2012 – kościół parafialny w Jeninie).
  1. „Szukałeś nas… Jesteśmy” (scenariusz i reżyseria: Ewelina Sinkowska; premiera: 11 maja 2014 – kościół parafialny w Jeninie).
  2. „Zaśpiewajmy kolędę” (scenariusz i reżyseria: Ewelina Sinkowska; premiera: 28 grudnia 2014 – kościół parafialny w Jeninie).