Rycerstwo św. Michała Archanioła

  Rycerstwo Świętego Michała Archanioła – ruch apostolski powołany do istnienia w Polsce 15 sierpnia 1994 roku przez przełożonego generalnego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Zadaniem Rycerstwa jest wynagradzanie Bogu za grzechy ludzkości, wypraszanie nawrócenia grzesznikom oraz codzienne odmawianie prostego egzorcyzmu w celu odpędzania złych duchów, zwłaszcza od osób kuszonych i zniewolonych przez szatana. Patronem ruchu jest Święty Michał Archanioł.

W naszej parafii istnieje zastęp Rycerstwa powołany do życia 30 sierpnia 2005 roku przez księdza Piotra Prusakiewicza, moderatora generalnego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła. Liczy dwoje rycerzy i osiem kandydatek. Spotkania z udziałem kapłana odbywają się w trzecie wtorki każdego miesiąca w domu parafialnym po wieczornej Mszy świętej. Animatorką jest Eleonora Zabraniak.